Skip to content

1874 Mckee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1975

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block487
Lot58
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.1

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,422
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
24%
Improvement Value:$128,700
76%
Total Assessment$170,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,848+3.5%
2024$5,652+2.3%
2023$5,527+1.2%
2022$5,460+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975