Skip to content

45 Claro AveSewell, NJ 08080

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2006

Property Information

Block520
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE ONLY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,600
43%
Improvement Value:$6,100
57%
Total Assessment$10,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$384+3.4%
2024$371+2.2%
2023$363+1.2%
2022$359+1.9%
Property History

No events match the selected filters.