Skip to content

329 Haverford AveWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Sep 27, 2023

Property Information

Block526
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,836
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
23%
Improvement Value:$130,300
77%
Total Assessment$169,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,066+7.9%
2024$5,621+2.3%
2023$5,496+1.2%
2022$5,430+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000
Sq Ft1,836DeedBook 6925, Page 123Recorded10/18/2023

Property Built

Built

Year Built: 1956