Skip to content

361 Lycoming AveWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block537
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,785
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,800
23%
Improvement Value:$132,900
77%
Total Assessment$173,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,227+3.3%
2024$6,027+2.2%
2023$5,899+1.2%
2022$5,831+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956