Skip to content

364 Lycoming AveWenonah, NJ 08090

Built 1957

Last Sale Price
$58,000
Last Sale Date
Apr 25, 1986

Property Information

Block538
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,700
22%
Improvement Value:$137,100
78%
Total Assessment$175,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,302+3.3%
2024$6,100+2.2%
2023$5,970+1.2%
2022$5,902+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 1543, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1957