Skip to content

551 Muhlenberg AveWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 2004

Property Information

Block542
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,300
29%
Improvement Value:$103,100
71%
Total Assessment$145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,213+3.3%
2024$5,045+2.2%
2023$4,938+1.2%
2022$4,881+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956