Skip to content

558 Princeton BlvdWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block542
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,500
27%
Improvement Value:$114,100
73%
Total Assessment$155,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,328+3.5%
2024$5,149+2.3%
2023$5,034+1.2%
2022$4,973+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956