Skip to content

566 Princeton BlvdWenonah, NJ 08090

Built 1956

Last Sale Date
Sep 10, 1981

Property Information

Block542
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,692
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
26%
Improvement Value:$117,500
74%
Total Assessment$157,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,411+3.5%
2024$5,229+2.3%
2023$5,112+1.2%
2022$5,051+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1436, Page 889

Property Built

Built

Year Built: 1956