Skip to content

333 Lafayette AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block548
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,392
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,900
28%
Improvement Value:$100,000
72%
Total Assessment$138,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,980+3.3%
2024$4,820+2.2%
2023$4,717+1.2%
2022$4,663+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960