Skip to content

115 Carver DrWenonah, NJ 08090

Built 1961

Last Sale Date
Jun 7, 2024

Property Information

Block556
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,300
23%
Improvement Value:$120,300
77%
Total Assessment$156,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,364+3.5%
2024$5,184+2.3%
2023$5,068+1.2%
2022$5,007+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1961