Skip to content

111 Carver DrWenonah, NJ 08090

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2006

Property Information

Block556
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page40

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,267
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
30%
Improvement Value:$96,100
70%
Total Assessment$137,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,922+3.3%
2024$4,764+2.2%
2023$4,663+1.2%
2022$4,609+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955