Skip to content

335 Lynn AveWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
May 2, 2003

Property Information

Block568
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SF1G POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,964
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
17%
Improvement Value:$199,700
83%
Total Assessment$240,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,608+3.3%
2024$8,331+2.2%
2023$8,154+1.2%
2022$8,060+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 3588, Page 6

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 2345, Page 285

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 1504, Page 519

Property Built

Built

Year Built: 1980