Skip to content

303 Duff AveWenonah, NJ 08090

Built 2007

Last Sale Price
$208,000
Last Sale Date
Feb 14, 2006

Property Information

Block571
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,942
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
17%
Improvement Value:$193,400
83%
Total Assessment$233,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,378+3.3%
2024$8,109+2.2%
2023$7,936+1.2%
2022$7,845+1.9%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$208,000
DeedBook 4168, Page 13

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 3988, Page 249

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 1542, Page 181