Skip to content

344 Lynn AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
Mar 31, 1986

Property Information

Block570
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description2SCB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,637
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,100
22%
Improvement Value:$172,200
78%
Total Assessment$220,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,648+0.0%
2024$7,644+9.5%
2023$6,981+1.2%
2022$6,895+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1541, Page 429

Property Built

Built

Year Built: 1960