Skip to content

331 Duff AveWenonah, NJ 08090

Built 1958

Last Sale Price
$92,500
Last Sale Date
Mar 8, 2001

Property Information

Block572
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
34%
Improvement Value:$83,300
66%
Total Assessment$127,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,557+3.3%
2024$4,410+2.2%
2023$4,316+1.2%
2022$4,267+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 3243, Page 64

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 2705, Page 78

Property Sale

Sale
$10,400
DeedBook 1740, Page 190

Property Built

Built

Year Built: 1958