Skip to content

Ivy Ln(Block 575 Lot 10)Mantua, NJ 08051

Vacant Land

Last Sale Price
$27,900
Last Sale Date
Jul 15, 1982

Property Information

Block575
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$617+3.4%
2024$597+2.2%
2023$584+1.2%
2022$577+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$27,900
DeedBook 1451, Page 837