Skip to content

1359 Cooper StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2010

Property Information

Block577
Lot39
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.3

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,600
21%
Improvement Value:$164,200
79%
Total Assessment$206,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,414+3.3%
2024$7,176+2.2%
2023$7,023+1.2%
2022$6,942+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950