Skip to content

41 Craig DrWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
Apr 27, 2018

Property Information

Block582
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,444
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
28%
Improvement Value:$112,700
72%
Total Assessment$156,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,611+3.3%
2024$5,431+2.2%
2023$5,315+1.2%
2022$5,254+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$132,000

From:

To:

Sq Ft1,444DeedBook 5862, Page 326Recorded5/1/2018

Property Built

Built

Year Built: 1960