Skip to content

55 Craig DrWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block582
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.3

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,590
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,800
25%
Improvement Value:$131,500
75%
Total Assessment$175,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,035+3.5%
2024$5,833+2.3%
2023$5,703+1.2%
2022$5,635+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960