Skip to content

443 Baylor RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Apr 5, 2017

Property Information

Block586
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,195
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
24%
Improvement Value:$139,000
76%
Total Assessment$182,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,557+3.3%
2024$6,347+2.2%
2023$6,211+1.2%
2022$6,140+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000

From:

To:

Sq Ft2,195DeedBook 5647, Page 141Recorded5/4/2017

Property Built

Built

Year Built: 1960