Skip to content

452 Baylor RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block587
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description2SF1G POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,458
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,100
25%
Improvement Value:$130,400
75%
Total Assessment$173,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,970+3.5%
2024$5,770+2.3%
2023$5,642+1.2%
2022$5,574+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960