Skip to content

632 Franklin RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 1990

Property Information

Block595
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,348
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,800
28%
Improvement Value:$104,600
72%
Total Assessment$145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,963+3.5%
2024$4,795+2.3%
2023$4,688+1.2%
2022$4,631+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960