Skip to content

226 Sal Corma PlWenonah, NJ 08090

Built 2016

Last Sale Price
$338,000
Last Sale Date
May 15, 2023

Property Information

Block599
Lot103
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class---
DescriptionPRINCETON
Dwellings---
ZoningRM
Sq Footage1,975
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
20%
Improvement Value:$145,900
80%
Total Assessment$182,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,543+3.3%
2024$6,333+2.2%
2023$6,198+1.2%
2022$6,127+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$338,000
Sq Ft1,975DeedBook 6858, Page 41Recorded5/24/2023

Property Sale

Sale
$207,000

From:

To:

Sq Ft1,975DeedBook 5695, Page 163Recorded7/24/2017

Property Built

Built

Year Built: 2016