Skip to content

222 Sal Corma PlWenonah, NJ 08090

Built 2016

Last Sale Price
$259,000
Last Sale Date
Oct 25, 2021

Property Information

Block599
Lot104
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page4301

Building Details

Building Class---
DescriptionROWAN
Dwellings---
ZoningRM
Sq Footage1,975
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,600
20%
Improvement Value:$149,100
80%
Total Assessment$185,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,657+3.3%
2024$6,444+2.2%
2023$6,306+1.2%
2022$6,234+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$259,000
Sq Ft1,975DeedBook 6579, Page 187Recorded11/12/2021

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft1,975DeedBook 5639, Page 130Recorded4/19/2017

Property Built

Built

Year Built: 2016