Skip to content

409 Princeton BlvdWenonah, NJ 08090

Built 1977

Last Sale Date
Mar 22, 1988

Property Information

Block602
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,698
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,700
22%
Improvement Value:$170,000
78%
Total Assessment$218,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,840+3.3%
2024$7,589+2.2%
2023$7,427+1.2%
2022$7,342+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1728, Page 86

Property Built

Built

Year Built: 1977