Skip to content

15 Jones AveWoodbury, NJ 08096

Built 1959

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
Apr 30, 1993

Property Information

Block607
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,522
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
26%
Improvement Value:$125,800
74%
Total Assessment$170,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,105+3.3%
2024$5,909+2.2%
2023$5,783+1.2%
2022$5,717+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$99,000
DeedBook 2304, Page 4

Property Sale

Sale
$85,100
DeedBook 1777, Page 58

Property Built

Built

Year Built: 1959