Skip to content

620 Vassar RdWenonah, NJ 08090

Built 2012

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Dec 29, 1998

Property Information

Block611
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,080
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
17%
Improvement Value:$185,800
83%
Total Assessment$224,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,041+3.3%
2024$7,783+2.2%
2023$7,617+1.2%
2022$7,530+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2012

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 2955, Page 184