Skip to content

662 Miami RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Sep 23, 2016

Property Information

Block615
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,667
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,300
23%
Improvement Value:$132,900
77%
Total Assessment$173,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,209+3.3%
2024$6,010+2.2%
2023$5,882+1.2%
2022$5,814+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

Sq Ft1,667DeedBook 5538, Page 173Recorded9/30/2016

Property Sale

Sale
$66,900
DeedBook 1625, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 1960