Skip to content

664 Miami RdWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 20, 2010

Property Information

Block615
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,403
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
26%
Improvement Value:$115,600
74%
Total Assessment$155,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,575+3.3%
2024$5,396+2.2%
2023$5,281+1.2%
2022$5,220+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$82,900
DeedBook 1802, Page 137

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 1561, Page 1077

Property Built

Built

Year Built: 1960