Skip to content

684 Montclair AveWenonah, NJ 08090

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 2009

Property Information

Block617
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,540
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,900
28%
Improvement Value:$100,500
72%
Total Assessment$140,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,783+3.5%
2024$4,622+2.3%
2023$4,518+1.2%
2022$4,463+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960