Skip to content

728 Duke DrWenonah, NJ 08090

Built 1963

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Nov 21, 2022

Property Information

Block622
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
30%
Improvement Value:$102,100
70%
Total Assessment$146,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,234+3.3%
2024$5,066+2.2%
2023$4,958+6.6%
2022$4,651+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$220,000
Sq Ft1,680DeedBook 6781, Page 13Recorded11/28/2022

Property Built

Built

Year Built: 1963