Skip to content

135 Hampshire DrWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$244,000
Last Sale Date
Sep 30, 2004

Property Information

Block627
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,027
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
22%
Improvement Value:$155,500
78%
Total Assessment$199,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,148+3.3%
2024$6,919+2.2%
2023$6,772+1.2%
2022$6,694+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$244,000
DeedBook 3849, Page 169

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 2650, Page 121

Property Built

Built

Year Built: 1977