Skip to content

110 Wilshire AveWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Owner
---
Last Sale Price
$430,000
Last Sale Date
Jul 23, 2025

Property Information

Block629
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,100
23%
Improvement Value:$151,300
77%
Total Assessment$196,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,041+3.3%
2024$6,815+2.2%
2023$6,670+1.2%
2022$6,593+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$430,000
Sq Ft1,920DeedBook 7209, Page 13Recorded7/28/2025

Property Sale

Sale
$305,675
Sq Ft1,920DeedBook 6504, Page 102Recorded7/6/2021

Property Built

Built

Year Built: 1977