Skip to content

1141 BroadwayWestville, NJ 08093

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2007

Property Information

Block62
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,800
35%
Improvement Value:$172,000
65%
Total Assessment$265,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,529+3.3%
2024$9,223+2.2%
2023$9,027+1.2%
2022$8,923+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$81,000
DeedBook 1566, Page 731