Skip to content

108 St Albans AveWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block630
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,600
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,200
19%
Improvement Value:$197,600
81%
Total Assessment$244,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,776+3.3%
2024$8,495+2.2%
2023$8,313+1.2%
2022$8,218+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977