Skip to content

104 Adrossan CtWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Mar 1, 2021

Property Information

Block631
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.3

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,884
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
19%
Improvement Value:$215,200
81%
Total Assessment$266,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,565+3.3%
2024$9,258+2.2%
2023$9,061+1.2%
2022$8,956+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000
Sq Ft2,884DeedBook 6438, Page 259Recorded3/15/2021

Property Built

Built

Year Built: 1977