Skip to content

110 Wycombe CtWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$269,000
Last Sale Date
Dec 29, 2004

Property Information

Block632
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,841
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,300
19%
Improvement Value:$196,400
81%
Total Assessment$241,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,665+3.3%
2024$8,387+2.2%
2023$8,208+1.2%
2022$8,114+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$269,000
DeedBook 3915, Page 196

Property Sale

Sale
$123,000
DeedBook 2570, Page 84

Property Built

Built

Year Built: 1977