Skip to content

110 Red Stone RdgWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$78,500
Last Sale Date
Apr 15, 1985

Property Information

Block635
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,404
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,900
21%
Improvement Value:$172,200
79%
Total Assessment$219,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,855+3.3%
2024$7,603+2.2%
2023$7,441+1.2%
2022$7,355+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$78,500
DeedBook 1513, Page 600

Property Built

Built

Year Built: 1977