Skip to content

114 Burning Tree RdWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2022

Property Information

Block637
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21.4

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,764
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,300
30%
Improvement Value:$134,900
70%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,890+3.3%
2024$6,669+2.2%
2023$6,527+1.2%
2022$6,452+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977