Skip to content

257 Sickle LnWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Jul 27, 2005

Property Information

Block641
Lot52
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,280
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,100
18%
Improvement Value:$202,800
82%
Total Assessment$245,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,816+3.7%
2024$8,502+2.2%
2023$8,320+1.2%
2022$8,225+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$305,000
DeedBook 4031, Page 280

Property Sale

Sale
$218,000
DeedBook 3587, Page 320

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 2798, Page 128