Skip to content

104 Burgundy CtWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$63,000
Last Sale Date
Apr 11, 1985

Property Information

Block654
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,553
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
27%
Improvement Value:$108,600
73%
Total Assessment$148,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,084+3.5%
2024$4,913-2.8%
2023$5,053+1.2%
2022$4,995+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 1513, Page 558

Property Built

Built

Year Built: 1980