Skip to content

368 Colonial DrWenonah, NJ 08090

Built 1983

Last Sale Price
$66,915
Last Sale Date
Mar 23, 1984

Property Information

Block656
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,584
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,300
27%
Improvement Value:$134,800
73%
Total Assessment$184,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,600+3.3%
2024$6,388+2.2%
2023$6,252+1.2%
2022$6,180+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$66,915
DeedBook 1487, Page 824

Property Built

Built

Year Built: 1983