Skip to content

115 Woodvale LnWenonah, NJ 08090

Built 1980

Last Sale Price
$151,000
Last Sale Date
Sep 22, 2003

Property Information

Block654
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,553
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
25%
Improvement Value:$118,500
75%
Total Assessment$158,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,439+3.5%
2024$5,257+2.3%
2023$5,139+1.2%
2022$5,078+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 3723, Page 187

Property Sale

Sale
$77,000
DeedBook 1774, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 1980