Skip to content

303 Kirkland DrWenonah, NJ 08090

Built 1983

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Feb 21, 2018

Property Information

Block656
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,808
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,900
25%
Improvement Value:$152,700
75%
Total Assessment$202,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,263+3.3%
2024$7,030+2.2%
2023$6,880+1.2%
2022$6,801+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

Sq Ft1,808DeedBook 5821, Page 184Recorded2/22/2018

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft1,808DeedBook 5314, Page 221Recorded5/5/2015

Property Sale

Sale
$65,565
DeedBook 1478, Page 743

Property Built

Built

Year Built: 1983