Skip to content

302 Fairfax CtWenonah, NJ 08090

Built 1983

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
May 18, 1987

Property Information

Block656
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page33.3

Building Details

Building Class17
Description2SFS1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,692
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
28%
Improvement Value:$121,800
72%
Total Assessment$169,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,066+3.3%
2024$5,871+2.2%
2023$5,746+1.2%
2022$5,680+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 1614, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1983