Skip to content

1108 BroadwayWestville, NJ 08093

Last Sale Date
Mar 22, 2021

Property Information

Block65
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionPAVING
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,400
96%
Improvement Value:$4,500
4%
Total Assessment$117,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,227+3.3%
2024$4,091+2.2%
2023$4,004+1.2%
2022$3,958+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0