Skip to content

104 Hedgerow CtWoodbury, NJ 08096

Built 1997

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block662
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class17
DescriptionMIDDLETON FARM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,124
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,500
19%
Improvement Value:$210,000
81%
Total Assessment$258,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,267+3.3%
2024$8,970+2.2%
2023$8,779+1.2%
2022$8,678+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000
Sq Ft2,124DeedBook 6573, Page 129Recorded11/1/2021

Property Sale

Sale
$164,390
DeedBook 2798, Page 36

Property Built

Built

Year Built: 1997