Skip to content

101 Treeline DrWoodbury, NJ 08096

Built 1996

Last Sale Price
$175,090
Last Sale Date
Oct 4, 1996

Property Information

Block664
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.2

Building Details

Building Class17
DescriptionAMHURST
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,424
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,300
19%
Improvement Value:$216,200
81%
Total Assessment$266,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,554+3.3%
2024$9,248+2.2%
2023$9,050+1.2%
2022$8,946+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$175,090
DeedBook 2696, Page 283

Property Built

Built

Year Built: 1996