Skip to content

376 Marion AveWestville, NJ 08093

Built 1991

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 25, 2026

Property Information

Block73
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,986
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,500
25%
Improvement Value:$150,800
75%
Total Assessment$201,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,217+3.3%
2024$6,985+2.2%
2023$6,836+1.2%
2022$6,758+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$107,500
DeedBook 2159, Page 227

Property Built

Built

Year Built: 1991