Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1151 BroadwayWestville, NJ 08093
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2007
Property Information
Block73
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description1SC,1SM VAR BDG
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.02
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$901,500
51%
Improvement Value:$853,400
49%
Total Assessment$1,754,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $62,913 | +3.3% |
| 2024 | $60,895 | +2.2% |
| 2023 | $59,596 | +1.2% |
| 2022 | $58,912 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.